Mobil má v kapse, tašce či kabelce každý z nás, někteří hned dva. A právě přenášení mobilního telefonu může být problém. Z kapsy snadno vypadne, v kabelce či tašce třeba na notebook se zase může jeho displej poškodit o klíče či jiné ostré předměty, které v nich nosíme. Proto bychom už při nákupu nového telefonu měli myslet na jeho dostatečnou ochranu. Základní ochranu poskytuje buď kryt na mobil, nebo pouzdro na mobil. Velmi důležitá je také ochrana displeje, protože právě poškození displeje (škrábance, praskliny) může náš jinak zcela fungující mobil poslat do výslužby. Výměna displeje se totiž finančně většinou nevyplatí.

Kryt na mobil

Kryt na mobil se stává doslova jeho součástí. Je na něm připevněn permanentně a chrání ho, ať už mobil používáme, nebo ne. Jedná se o zadní kryt, neboli head case kryjící záda a boky mobilu, nebo tzv. rámečky, které kryjí jen boční strany. Aby byl mobil ochráněn kompletně, je třeba kryt doplnit o ochranu displeje. Tou může být buď fólie, nebo tvrzené sklo na mobil. Fólie i sklo se lepí na očištěný displej a chrání ho před poškozením, aniž by se jakkoli snížila funkčnost dotykového ovládání mobilu.

Pouzdro na mobil

Pouzdro sice mobil chrání, ale pokud ho chceme používat, musíme ho z obalu vyjmout. Pouzder je velké množství druhů s velmi rozdílnou cenou i stupněm ochrany – od textilních se zavazováním na šňůrku přes nasouvací kapsy z různých materiálů, oblíbená flipová pouzdra ve tvaru knihy až po speciální pouzdra, která poskytují ochranu třeba při sportu, pobytu v přírodě či práci venku. Rozlišujeme tak pouzdra voděodolná, sportovní či outdoorová. Samostatnou kategorií jsou pouzdra i kryty antiradiační, při jejichž používání se snižuje množství záření z telefonu až o více než 90 %.

Pouzdra i kryty se vyrábějí z různých materiálů – silikon, plast, kůže, koženka. Na výběr máte také velké množství designů. Vždy ale kupujte pouzdro určené na konkrétní typ telefonu. Může být značkové i neznačkové, ale rozměry musí přesně odpovídat.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.